TOPlist

Jak to všechno začalo?

Všechno začalo samozřejmě šťastnou svatbou 7.9.2002. V té době už manžel Jirka měl čtyřnohého kamaráda Andyho (černého bezpapírového NO). Andíkovi bylo už šest let a tak jsme se rozhodli, že mu pořídíme kamaráda. Vyrazili jsme tedy do Klabavy k panu Tomanovi, který měl krásná černo-žlutá štěňátka NO. Jeden pejsek se nám obzvláště líbil, tak jsme si ho vybrali, nebo spíš on nás. Vrh byl od písmene O, tak jsme doma měli Orinka (celým jménem Orin Ajaxova Uranie).
V té době jsme měli psy u švagrové na zahradě a sami jsme bydleli v nedaleké bytovce. Tento nevyhovující stav jsme v roce 2005 vyřešili stavbou rodinného domu v Mirošově s Orinkem jsme často jezdili na cvičák, dokonce jsem s ním udělala několik zkoušek z poslušnosti a také jsme jezdili po výstavách a měl vždy dobré výsledky. Orinek byl vždycky větší než jeho vrstevníci a v pracovní třídě nám bohužel přerostl horní hranici vzrůstu psa o 9 cm, takže byl s výstavami konec. Oba pejsky jsme měli moc rádi, ale věděli jsme, že to chce ženskou ruku (tedy tlapku).

V roce 2007 jsme si pořídili fenku Yorskhirského teriéra Terezku. Jen dvoukilová holčička se nám hluboko zaryla do našich srdcí. Andík nás opustil 5.5.2008 ve věku nedožitých 12 let a do dnešního dne na něj moc vzpomínáme.

Od 9.5.2008 máme také přírůstek v naší lidské smečce a to náš největší poklad Honzíka (4000 g a 52 cm). Honzík byl hned nejlepší kamarád s naší Terezkou a je to do dnes nerozlučná dvojice.

K Vánocům roku 2008 jsem manželovi pořídila fenku irského vlkodava Justinu od nedaleké dlouholeté chovatelky Pavlinky Uzlové (ch.s. Paluduz). Za tři týdny po Justině se narodila Pavle další štěňátka a tak jsem si pořídila také svojí fenku irského vlkodava Karinu.
Justina a Karina byly krásný štěněcí párek. Jsem ráda, že jsme si pořídili dvě najednou. Začátky byly samozřejmě těžké. Naše holky jsou trochu jako destrukční četa. Museli jsme jim tedy na zahradě vytvořit prostor, kde si hrají a dovádějí. Holky dospívají a už mají za sebou první výstavní umístění. Všichni členové naší psí i lidské smečky se mají rádi a to je asi to nejdůležitější.

Jak to všechno pokračuje....

Tak se nám to rozrůstá! Karina a Justýna mají za sebou první štěňátka naší chovatelské stanice.
První mimča měla Karina. Porodila nám 5 krásných dětiček. Pak přišla na řadu Justýnka ta měla miminek 11, ale bohužel se jedno narodilo již mrtvé. Ostatních 10 nám ale vynahradilo ošklivý dlouhý porod a zahnalo i smutek po prvních 5 štěndách, která už byla u nových páníčku.
Rozhodli jsme se ( já se rozhodla :-D), že si necháme dalšího vlkouška, protože jedna fenka od Justýny byla opravdu nádherná. Manžel s tím moc nesouhlasil, ale pejsky má moc rád a našim smutným očím neodolal. Takže máme naší Haničku BEE HONEY KERBEROS CZECH.

Ještě jsem se nezmínila o Dynamice - to je také náš přírůstek, který jsme si pořídili za nedlouho po vlkodavkách Karině a Justýně. Celým jménem je to DYNAMICA PALUDUZ. Jméno jí opravnu vystihuje, kdo jí zná, určitě bude souhlasit, je to prostě neúnavný a zábavný pejsek.

Také se nám opět rozrostla naše rodina a 4.5.2014 se nám narodil Matýsek s váhou 4500 g. Jsou s Jeníčkem nerozlučná dvojka a mají se moc rádi jako správní bráškové.

Teď v současné době je Hanička Březí a čekáme narození jejích prvních dětiček, už se na ně moooc těšíme. Že by zase další rodinný příslušník....? :-) :-)